Ludzie listy piszą.......do chorych dzieci

Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która narodziła się pod koniec 2009 i polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. Na stronie https://marzycielskapoczta.pl/, prezentowane są profile dzieci, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. Te wiadomości dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy.

Uczniowie z naszej szkoły znani są z dobrego serca i chęci niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Agnieszka Biesiadowska i Ania Maciejczyk, które napisały kilka listów twierdzą, że daje to ogromną wewnętrzną radość, a świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nich listu jest nagrodą, którą trudno oszacować!! Dziewczynkom gratulujemy postawy, a innych zachęcamy do pójścia ich śladem.

Kacper Rączka – uczestnikiem WOJEWÓDZKIEGO FINAŁU KONKURSU INFORMATYCZNEGO organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty

Kacper Rączka (kl.8c) został uczestnikiem Wojewódzkiego Finału Konkursu Informatycznego. Konkurs ten składał się z trzech etapów, o różnym zakresie wiedzy. Najtrudniejszy III etap składał się z zadań, wśród których co najmniej jedno dotyczyło algorytmicznego rozwiązywania problemów w zakresie poszerzonych wymagań podstawy programowej z informatyki do szkoły podstawowej. Gratulujemy fantastycznego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!

Młodzi chemicy w czołówce Olimpiady Ogólnopolskiej

Miło nam poinformować o kolejnych sukcesach naszych uczniów. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpus z chemii Jakub Dołęga (8b) zajął 5 miejsce w kraju, a Aleksandra Klęba (8b) 12 miejsce w kraju. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Matematyczne Asy

Ogólnopolska Olimpiada Olimpus z matematyki stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów. Jest umieszczana w kuratoryjnych wykazach zawodów wiedzy uprawniających do wpisania szczególnego osiągnięcia ucznia na świadectwie szkolnym. W tej edycji olimpiady z matematyki wzięło udział 875 uczniów z klas 5 i 6 – w tym oczywiście nasi uczniowie. Tytuł laureata uzyskali: 
Emilia Marek (kl.6e) - 4 miejsce w kraju
Wiktor Dziedzic (kl.4b) - 5 miejsce w kraju
Karol Machowski (kl.5e) - 6 miejsce w kraju
Joanna Żądło (kl.5b) - 10 miejsce w kraju
Serdecznie gratulujemy!
 

Młodzi Przyrodnicy laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady

Miło nam poinformować, że wyniki kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z przyrody to kolejne sukcesy naszych uczniów. Laureatami zostali:
Wiktor Dziedzic (4b) - 4 miejsce w kraju
Miłosz Szudy (4a) - 9 miejsce w kraju
Nina Gozdecka (4a) - 11 miejsce w kraju
Maja Józefczyk (4a) - 14 miejsce w kraju.
Młodym przyrodnikom serdecznie gratulujemy.

 

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z biologii są wśród nas

W maju odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpus z biologii. Konkurs tes sprawdza wiedzę i umiejętności młodych naukowców w zakresie anatomii, botaniki i zoologii. Nasi uczniowie osiągnęli bardzo wysokie wyniki w skali kraju. Oto laureaci:
Iga Barwinek (5e) - III m. w kraju, 
Paweł Ptaszek (6a) - VII m. w kraju
Zuzanna Gałuszka (6b) - VIII m. w kraju
Janina Szmyd (6b) - XI m. w kraju
Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

 

Wiosna zza okna Aleksa

Uczeń klasy 2a naszej szkoły Aleks Filip – to najmłodszy uczestnik e-konkursu ogłoszonego przez Jasielski Dom Kultury, pt.”Wiosna zza mojego okna”. W e - plebiscycie na najlepszą prace plastyczną Aleks zajął 2 miejsce, zdobywając 573 polubienia, czyli popularne ‘lajki”. Głosującym - dziękujemy, a Aleksowi gratulujemy!

Uwaga

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16,17,18.06.2020. 

Szczegółowe informacje: Procedury egzamin klasa VIII.

Woow! Aleeee kryształ!

Co roku Instytut Fizyki na Uniwersytecie Śląskim organizuje dla młodzieży szkolnej Ogólnopolski Konkurs Wzrostu Kryształów. Odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Wzrostu Kryształów, a początki wiążą się z obchodami Międzynarodowego Roku Krystalografii (2014r.). Konkurs polega na wyhodowaniu dowolną metodą jak najpiękniejszego kryształu (idealną postacią jest monokryształ) dowolnie wybranych pierwiastków lub związków chemicznych, które nie figurują w wykazach substancji niebezpiecznych dla zdrowia. Ze względu na zaistniałą sytuację pandemii  konkurs niestety został odwołany, ale w przyszłym roku na pewno znowu weźmiemy w nim udział. Tymczasem popatrzcie jakie piękne kryształy wyhodowali uczniowie naszej szkoły: Julia Długosz (7a), Krzysztof Ramut (7a) i Wiktor  Leśniak (4b). Dla nas już są zwyciezcami! Gratulujemy!

Ich kolorowy świat

W konkursie plastycznym „Kolorowy świat dziecka” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury – Olga Rutana (kl.1c) zdobyła nagrodę, a Amelka Kosiba (kl.3a) wyróżnienie. Nagrodzone prace dziewczynek można oglądać na wystawie w budynku MDK. Serdecznie gratulujemy!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji  do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych. Uczniowie kl. 8 Szkoły Podstawowej będą mogli zakładać konta w kanale: https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
- od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.
- od 31 lipca do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021.

Informacja

Szanowni Państwo,
informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem  MEN  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, nauczanie zdalne przedłużone zostało do 26 czerwca 2020.