Kreatywnie o zdrowym stylu życia – brawo dla naszych uczniów!
„Moja Piramida Zdrowego Stylu Życia” - to tytuł konkursu plastycznego zorganizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Jaśle dla uczniów klas I- III., w którym nasi uczniowie stanęli na podium zajmując II i III miejsce oraz zdobywając wyróżnienia. Najlepsze prace wykonały uczennice klasy III a: Julka Hajdzik i Hania Ostalecka. Autorami wyróżnionych prac są: Fabian Stefan i Wiktor Śmietana. Uczniom dziękujemy za reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesu, a OR PCK dziękujemy za wspaniałe nagrody dla dzieci!
"Tata też czyta” - wyjątkowe spotkanie z książką!
W naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja promująca czytelnictwo pod hasłem „Tata też czyta”. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 2a i 2b wraz z zaproszonymi ojcami. Podczas spotkania tatusiowie wspólnie z dziećmi czytali wybrane książki, zachęcając uczniów do sięgania po literaturę i pokazując, że czytanie może być ciekawą formą spędzania czasu. Goście opowiadali również o swojej pracy zawodowej, dzieląc się doświadczeniami i odpowiadając na liczne pytania uczniów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych tekstów oraz opowieści swoich gości. Dziękujemy zaproszonym gościom za zaangażowanie i udział w akcji, która była doskonałą okazją do promowania czytelnictwa oraz wzmacniania więzi rodzinnych.
Talent i wiedza nagrodzone!
W uroczystym podsumowaniu XXXV Turnieju Wiedzy o Jaśle pod hasłem „Stary cmentarz w Jaśle. Zabytkowa nekropolia z zapisaną w kamieniu historią ludzi i wydarzeń” nie zabrakło również w tym roku uczniów naszej szkoły. Podczas wydarzenia w sali audytoryjnej GEN wyróżnienie w konkursie plastycznym otrzymali uczniowie klasy 2a - Lena Małek i Karol Brągiel. Dzieci odebrały dyplomy i nagrody z rąk Burmistrza Miasta Jasła. Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy kolejnych sukcesów.
Zdj. UMJasła
Sukces w konkursie „Młody Chemik Eksperymentuje”
Z ogromną radością informujemy o sukcesie uczniów naszej szkoły konkursie chemicznym „Młody Chemik Eksperymentuje”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące. Konkurs składał się z dwóch wymagających etapów, podczas których uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą chemiczną oraz umiejętnością rozwiązywania problemów i zadań.
Szczególne gratulacje kierujemy do uczennicy klasy 8c - Martyny Berkowicz, która zdobyła tytuł Laureatki konkursu, zajmując III miejsce w klasyfikacji końcowej. Powody do dumy dają nam również Piotr Zawiliński oraz Hanna Szetlak, którzy uzyskali tytuł Finalistów konkursu. Serdecznie gratulujemy Martynie, Piotrowi i Hani osiągniętych wyników. Życzymy im dalszych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań naukowych oraz kolejnych osiągnięć w konkursach chemicznych.
Baterie zebrane, sukces osiągnięty!
W Jasielskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII Edycji Konkursu Zbiórki Zużytych Baterii. Przyznano dyplomy i nagrody w 2 kategoriach - najlepsi w mieście Jaśle oraz liderzy w swojej szkole. W kategorii „Najlepsi z Najlepszych” laureatką została uczennica klasy 2a - Lena Małek, która zdobyła III miejsce w Jaśle za zebranie 27 900 sztuk baterii, a tym samym uplasowała się jako lider na 1 miejscu w SP1. Nagrody za zajęcie 2 i 3 miejsca w szkole odebrały Klaudia Wolska (kl. 1b) oraz Agnieszka Stopyra (kl. 2a). Gratulacje dla naszych Liderek Leny, Klaudii i Agnieszki - uczennice udowodniły, że w troska o czyste środowisko ma dla nich duże znaczenie!
Zdj. UM Jasła
Matematyczne Orły z Jedynki
Z dumą informujemy o bardzo wysokich wynikach uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Matematyczny”. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia oraz matematyczną pasją, osiągając znakomite lokaty w skali kraju.
Klasy czwarte: Liliana Macek - 11. miejsce w kraju, Lena Wąsińska – 16. miejsce w kraju.
Klasy piąte: Lena Bryła, Maja Nigborowicz, Kinga Styczyńska - 11. miejsce w kraju. miejsce w kraju.
Klasy szóste: Anna Kmak - laureatka 18. miejsca w kraju, Anna Mazgaj i Kaja Wolska - 22. miejsce w kraju.
Klasy siódme: Bartłomiej Szudy - 15. miejsce w kraju, Kamila Kosiba, Olga Rutana - 18. miejsce w kraju, Oskar Wolski - 20. miejsce w kraju.
Klasy ósme: Nicole Lipka - laureatka 22. miejsca w kraju.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z odkrywania świata matematyki! Miło nam również poinformować, że dzięki wysokim osiągnięciom uczniów nasza szkoła otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty, przyznawany szkołom, które skutecznie wspierają rozwój uzdolnień swoich uczniów oraz stwarzają im warunki do osiągania sukcesów w konkursach ogólnopolskich.
Mądrze w sieci, bezpiecznie na wakacjach, odpowiedzialnie każdego dnia!
Jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii, dbać o zdrowie psychiczne, udzielać pierwszej pomocy i odpowiedzialnie poruszać się w sieci? To zagadnienia, które pomagają młodym ludziom świadomie i bezpiecznie funkcjonować każdego dnia. W związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Tygodniem dla Bezpieczeństwa”, uczniowie mają okazję poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Drugoklasiści uczyli się ratować życie
W ramach realizacji projektu „Zostań Młodym Ratownikiem” odbyło się w naszej szkole spotkanie ze strażakami. Podczas prelekcji i pokazu uczniowie klasy 2a poznali podstawowe wyposażenie apteczki pierwszej pomocy oraz sprzęt medyczny wykorzystywany do ratowania życia. Strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przy skaleczenia, ranach i zadławieniach. Drugoklasiści dowiedzieli się również, jak prawidłowo wezwać pomoc oraz jakie czynności należy podjąć w sytuacji zagrożenia życia. Zwieńczeniem zajęć warsztatowych był Egzamin Młodego Ratownika, podczas, którego uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę teoretyczną w teście wyboru odpowiedzi oraz umiejętności praktyczne z wykorzystaniem środków opatrunkowych, fantomów, sprzętu medycznego do ćwiczeń praktycznych pod czujną kontrolą strażaków.
Dziękujemy strażakom za poświęcony czas, profesjonalizm i cenną lekcję pierwszej pomocy która przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i świadomości naszych uczniów. Na zakończenie spotkania strażacy pogratulowali dzieciom i życzyli, aby zdobyte umiejętności rozwijały ich gotowość do pomagania innym.
Brawo Olga!
Z przyjemnością informujemy o znakomitym wyniku osiągniętym przez Olgę Rutanę (kl.7c) w ogólnopolskim konkursie „Alfik Matematyczny”. Olga, jako jedyna reprezentantka naszej szkoły, zdobyła 8 miejsce w województwie oraz otrzymała Dyplom Uznania za bardzo dobry wynik i wysoki poziom umiejętności matematycznych. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem talentu, pracowitości oraz pasji do matematyki. Serdecznie gratulujemy Oldze sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć w rozwijaniu matematycznych zainteresowań
Sukces ,, Katalizatorów” podczas Gali Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM
W Jasielskim GEN-ie odbyła się Gala Jasielskiej Ligi Naukowej z ORLENEM – wydarzenie promujące naukę, kreatywność oraz pasję młodych ludzi do odkrywania świata. W gali uczestniczyły zespoły prezentujące innowacyjne projekty z różnych dziedzin nauki i technologii. Z ogromną radością informujemy, że nasz szkolny zespół „Katalizatory”, prezentujący projekt „ChemStation”, zdobył II miejsce. To wyjątkowe osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy, zaangażowania oraz pasji uczniów, którzy z wielkim entuzjazmem rozwijali swój pomysł. W skład zespołu konkursowego wchodzili uczniowie klas 8: Aleksandra Trelka, Mateusz Rospond, Franciszek Kurowski, Jakub Jajko, Szymon Nigborowicz i Piotr Zawiliński. Uczniowie pracowali po opieką nauczyciela chemii pani Urszula Fejklowicz.
Projekt „ChemStation” spotkał się z dużym uznaniem jury dzięki swojej pomysłowości, wartości edukacyjnej oraz nowoczesnemu podejściu do nauki chemii. Serdecznie gratulujemy członkom zespołu „Katalizatory” oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie projektu. Jesteśmy dumni z sukcesu naszych uczniów i życzymy im kolejnych osiągnięć naukowych.
zdj. UMJasła
Pod ziemią, nad ziemią i wśród gwiazd
Uczniowie klas 6a, 6b oraz 7c uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Chorzowa i Tarnowskich Gór. Wyjazd był doskonałą okazją do połączenia nauki z aktywnym wypoczynkiem oraz poznania atrakcji województwa śląskiego. Pierwszego dnia odwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach – obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznali historię górnictwa srebra oraz zobaczyliśmy podziemne korytarze. Niezwykłym przeżyciem był również rejs łodzią pod ziemią.
Drugi dzień rozpoczęli od wizyty w Śląskim Ogrodzie Zoologiczny w Chorzowie, z którego udali się do parku rozrywki Legendia, w którym korzystali z licznych atrakcji spędzając czas w doskonałej atmosferze. Niesamowitym przeżyciem była również przejażdżka kolejką linową Elka, z której mogli podziwiać piękne widoki Parku Śląskiego. Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili Planetarium Śląskie i wzięli udział w seansie poświęconym tajemnicom kosmosu i zjawiskom astronomicznym. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń oraz cennej wiedzy. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni pięknych wspomnień.