Samorząd Uczniowski

@GryzaczekDlaBezdomniaczka

Dzięki szlachetnym sercom naszych uczniów mogliśmy obdarować jasielskie pieski bezdomniaczki - naturalnymi gryzakami. Pytacie po co psom gryzaki? Okazuje się, że spełniają bardzo ważną rolę - uczą samodzielności, wspierają higienę zębów, pozwalają na złapanie chwili wytchnienia, dając psu zajęcie i gospodarując część jego czasami zatrważająco dużego pokładu energii. Jak dobrze, że nasi uczniowie to wiedzą i zawsze z ogromną radością pomagają! Dziękujemy!

Życzenia!

Walentynki

Każda okazja jest dobra, żeby składać sobie życzenia, być dla siebie miłym. Z okazji Walentynek - Samorząd Uczniowski życzy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dużo sympatii i baardzo dużo miłości!

Akcja "ŻONKILE"

Bezpiecznych ferii!

Uczestniczymy w największym w Polsce programie edukacyjnym

Szkolne talenty nagrodzone!

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego - 21 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Talentów „Rozwiń skrzydła”. Chętni mogli zaprezentować swoje zdolności na wiele sposobów. Okazało się, że nasi uczniowie są bardzo utalentowani, m.in: muzycznie, wokalnie, tanecznie. Jury miało bardzo trudne zadanie starając się wybrać najlepszych wśród tych którzy zaprezentowali swoje zdolności. Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Szymon Kotulak (kl.8a)
II miejsce - Jakub Michalski (kl.3a) i Karolina Szerląg (kl. 8d)
III miejsce – Ewa Setlak (kl.3b) i Jakub Samborski (kl.3a)
Wyróżnienia przyznano: Liliannie Orlińskiej (kl.5b) i zespołowi z kl. 3a w składzie: Emilka Betlej, Nadia Konieczna, Ania Mazgaj i Kaja Wolska.
Gratulujemy nagrodzonym, a także wszystkim innym zdolnym, którzy mieli odwagę zaprezentować swój talent! Brawo!!

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Mikołajkowy zawrót głowy

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy dzień Świętego Mikołaja. Ponieważ tego dnia Mikołaj ma bardzo dużo pracy– Samorząd Uczniowski postanowił mu pomóc. Klasy  zadbały o świąteczną oprawę - na drzwiach były symbole Świętego Mikołaja, świąteczne gwiazdy, sanie, renifery, a nawet skarpety. Tego dnia uczniowie mieli przyjść do szkoły z elementem ubrania św. Mikołaja. Pomysł bardzo się spodobał – uczniowie mieli Mikołajkowe czapki, sweterki, szaliki i brody.

Wiadomo - jedni wierzą w Świętego Mikołaja, a inni nie, ale bez względu na wszystko, każdy czeka na przyjście Świętego oraz na jego podarunki. Mamy nadzieję, że upominki, które dostaliście w tym roku przyniosą Wam wiele radości i uśmiechów.

Zaczarowany świat wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole

30 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki – dzień wróżb i zabaw. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska z wróżbami. Wszystkie zabawy okazały się bardzo ciekawe, a i śmiechu było co niemiara.

Także w wielu klasach odbyły się andrzejkowe zajęcia, podczas których uczniowie poznali polskie zwyczaje ludowe związane z ,,Andrzejkami”. dowiedzieli się, skąd się wzięła ta tradycja i jak je obchodzili nasi przodkowie. Wszyscy dziś wspaniale się bawili, pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Wyjątkowe święto wszystkich dzieci

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność.

Samorząd Uczniowski przygotował akcję mającą na celu zaznajomienie swych młodszych kolegów z tym świętem, a co ważniejsze – z prawami jakie mają oni i dzieci na całym świecie. Prawa dziecka dotyczą każdego dziecka (osoby niepełnoletniej), niezależnie od pochodzenia, wyglądu, koloru skóry, płci, języka, wyznawanej religii, poglądów, przynależności kulturowej, poziomu sprawności, zdrowia czy poziomu zamożności.

Zadanie wykonali celująco!

Aż 11 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Celem Kampanii jest wyzwalanie pozytywnych emocji, budowanie umiejętności i rozwijania kompetencji radzenia sobie w sytuacjach trudnych. A tematem pracy plastycznej, którą wykonali uczniowie, był „Nie czas na nudę”. Nasi uczniowie wykonali zadanie celująco! Do nagrodzonych artystów należą: Mateusz Rospond, Gabriela Dedo, Marcel Trelka, Matvii Fadieiev, Lilianna Orlińska, Kacper Mikrut, Danylo Prylypko, Emilia Jędryczka, Julia Lubaś, Michał Dobrowolski. Serdecznie wszystkim gratulujemy!